Türkiye’de Sektörlerin Yayılma Sebepleri

Türkiye’de Sektörlerin Yayılma Sebepleri Gelişen ve büyüyen sektör yayılma ihtiyacı duyar. Daha fazla insana ulaşma daha fazla kişiyle irtibata geçme gibi ihtiyaçlar yayılma politikasını zorunlu hale getirir. Sektörlerin dağılımı tamamen Türkiye’nin standartlarına bağlıdır. Türkiye’nin yayılmakta olan en büyük sektörü inşaat sektörüdür. Yaşam ihtiyaçlarımızdan biri olan barınma, yatırımcıların her zaman göz önünde bulundurduğu unsurdur. Yatırımcıların çok olması bir o kadar gelişim ve yayılım demektir. Nüfusun artması ve kentsel dönüşüm gibi projeler de bu alanın yayılması için adeta görünmez yatırımcı potansiyelinde.

Türkiye’de Sektörlerin Yayılma Sebepleri

Sektörlerin Gelişimi

Gelişmekte olan ülkeler kategorisinde yer alan Türkiye için sektörler de sürekli gelişmekte ve yayılmakta. Daha fazla kişiye ulaşabilmek için konferans, sosyal medya gibi birçok alternatif bulunan Türkiye’de sektörlerin yayılımı da gayet kolay. Türkiye gerek devlet gerekse özel desteklerle birçok alanı bünyesinde barındıran bir ülke. Hızla gelişen ve büyüyen sektörler için yayılma bir zorunluluktur.

Yeni Dönem Sektörleri

2018 itibariyle yayılmakta olan sektörlerin başında teknoloji geliyor.  Sürekli büyümekte ve gelişmekte olan bu sektör için şu an da herhangi bir sınırlama söz konusu değil. Çevre ve Geri Dönüşüm sektörü ise bu dönem için çok büyük bir önem arz ediyor. Yaklaşık 8,7 milyar nüfusu olan Dünya da hızla betonlaşmanın sonucunda yeşil alanlar epey azaldı. Bu durumu düzeltmek için gerek çevreciler gerek devletler ciddi yatırımlarda bulunuyor.

Gelişen ve Yayılan Sektörler

Geçmişten günümüze çok uzun bir süredir varlığını sürdüren inşaat ve emlak sektörü halen yatırımcıların bir numaralı tercihi. Bunun sebeplerinden biri ise zaman zaman çoğu yatırımcının bu alana yönelmesidir. Yatırımcılar bu alana yöneldiği için hiç durmaksızın bir yayılım söz konusudur. Gerek işçi gerek yatırımcı bulunması kolay olan inşaat sektörü hızla büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

Sektörlerin yayılmasın için gereken sebep yatırımcılar ve koşullardır. Giyim ve tekstil sektörle açıdan sonu gelmeyen ve ihtiyaçların başında gelerek uzun bir süre devam edebilecek bir sektördür. Türkiye de birçok yatırımcı olduğunu göz önünde bulundurursak bugün yayılamayan bir sektörün gelecekte yayılma ihtimali çok yüksektir. Bir sektörün yayılması için gereken ana unsur yatırımcı ve gelişimdir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Türkiye’de Sektörlerin Yayılma Sebepleri Türkiye’de Sektörlerin Yayılma Sebepleri için yorumda bulun

    Türkiye’de Sektörlerin Yayılma Sebepleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye’de Sektörlerin Yayılma Sebepleri için ilk yorumu yapabilirsin.