Tablet Dağıtımının Eğitime Etkisi

Tablet Dağıtımının Eğitime Etkisi Teknolojik bir çağda yaşıyoruz bunu kabullenmek gerek. Ancak öğrencilerin eğitimi için zaten teknolojik alt yapılar kullanılmaktayken tabletle eğitime geçilmesinin düşünüldüğü dönemlerde ve bu dönemde bazı sorunların olduğunu veya olacağını hepimiz biliyoruz. Bunlara başlamadan önce çözülmesi gereken bazı sorunların olduğunu kabullenmek gerek. Proje olumlu gibi görünebilir ancak tam tersi sonuçlarla da karşı karşıya kalabiliriz.

Tablet Dağıtımının Eğitime Etkisi

Pozitif Yönleri

Öğrenciler için teknolojik cihazların ücretsiz dağıtım yapılması gayet olumlu bir durum. Durumu olmayan ailelerin çocuklar için çok anlamlı birer hediye aslında. İstediği bilgileri internet olduğu bir ortamda hemen öğrenebilir ve gerektiğinde araştırma yapabileceği bir cihaz olduğundan öğrencilerin öğrenme isteklerinin artmasına yardımcı olacaktır. Bilgilere daha hızlı ulaşmak öğrenciler açısından hem pratik hem öğrenmesini kolaylaştıracaktır.

Negatif Yönleri

Bu çocuklara tableti dağıtmakla şuanda kullanımda olan ders kitaplarında uzaklaşmak isteği olacak. Tabletinin çalınma riskini göz ardı etmeyip sınıftan çıkamayacak belki de. Başkaları tarafından kullanılmak istenecek. Dağıtılan tabletleri kaybettim diyecek ama aslında satmış olabilecek gibi olumsuzluklar da yok değil. Bu gibi olumsuz etkiler yaşanabilir buda eğitim konusunda hem sıkıntı hem fazladan devlete yük demek.

Yaşanacak Kazalar ve Sıkıntılar

Sosyal ağın yaygın olduğu tüm dünyada hemen hemen her yaştaki genç insanların kullanmış olduğu bir platform var. Burada çok kullanımdan dolayı sınıflar kullanılacak olan elektrik prizlerinden oluşacak arızalar sebebiyle istenmedik kazalar yaşanabilir. Çünkü nüfusu belli bir sayının üzerinde olan sınıflarda aynı anda kullanılan cihazlardan dolayı sorun yaşanabilir. Sonuçta elektronik cihaz olmasından dolayı taşıdıkları bataryanın belli bir zaman sonra ısınma gibi soruna bağlı olarak patlama riski fazlalaşmaktadır. Bunun gibi sorunlar her zaman yaşanmış ve yaşanmaya da devam etmektedir.

Görülen eğitim amacı ne olursa olsun ancak bunları belirli zaman diliminde öğrencilerin kullanıma verilerek bazı eğitimleri hem eğlence hem öğrenme açısından faydalı olabilecektir. Ancak kullanıldıktan sonra öğrencilerin üzerlerine zimmet etmektense güvenlikli bir yerde muhafaza edilmesinde fayda var. Dünyanın bin bir türlü hali var öğrenciler arasındaki bilgi kalitesini ölçmek ve onları derslerinde daha iyi bir seviyeye getirmek için ders aralarında ödüllendirme açısından verilmesi daha kullanışlı hale getirecektir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Mayıs 1, 2020

Bir cevap yazın

  1. Tablet Dağıtımının Eğitime Etkisi Tablet Dağıtımının Eğitime Etkisi için yorumda bulun

    Tablet Dağıtımının Eğitime Etkisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tablet Dağıtımının Eğitime Etkisi için ilk yorumu yapabilirsin.