Şan Eğitimi

Şan Eğitimi, kişinin kendi sesini güzelleştirmesini, şarkıları doğru tonlamasını ve özellikle etkili konuşmayı geliştirmesini sağlar. Bilinçsizce aldığınız nefesin, eğitimin başında olsanız bile aslında yanlış olduğunu görebilirsiniz.

Şan Eğitimi derslerinin içeriği

 • Diksiyon Eğitimi
 • Sesli Alıştırmalar
 • Diyafram Çalışmaları
 • Tonlama ve Vurgu
 • Sesin Etkin Kullanılması İçin Gerekli Çalışmalar
 •  Fonetik Çalışmalar
 • Nefes egzersizleri
 • Vücut Egzersizleri

Temel ses ve kulak eğitimi

Öğrencinin şarkı söyleme eğitiminde hedefi müzik yapmak, konservatuar için hazırlık yapmak, stüdyo kayıt projeleri, drama, tiyatro, gösteri veya sertifika programları ABRSM / LCM, her şeyden önce çalışmalara solfej ve teori ile başlamak gerekir. dersler. Bunların dışında, sadece konuşma sesi, diksiyon, diyafram ve etkili ses ve nefes teknikleri için bu yönde bir program hazırlanarak gelişim hızlandırılabilir.

Şarkı söyleme derslerinde hangi yol izlenir?

Bireysel şarkı derslerinde, bir solfej ve teori derslerinden sonra, kolaydan zora doğru hazırlanan bir program gerilir ve kaslar ve eklemler üzerindeki gerilim ortadan kaldırılır. Daha sonra, doğru nefes alma ve diyaframı kontrol etmeye yönelik egzersizler başlatılır. Böylece akciğerlerin solunum kapasitesi artar.

İkinci bir adım olarak, doğru nefes egzersizlerinin yanı sıra, tıpkı solfej derslerinde olduğu gibi piyano ile birlikte doğru sesleri çıkarmanız beklenir. Eğitmeniniz sizin yazdığınız notlara doğru cevap verirken müzik kulağınız da gelişir. Böylece, gelecekte eğiticiyle birlikte kararlaştırılacak repertuar için hazırlık yapılmaktadır. Şarkı söyleme dersleri sırasında repertuar seçiminde, sesin tonuna ve öğrencinin tarzına uygun şarkıları seçebilirsiniz ve bir sonraki eğitim bu şarkılara odaklanacaktır.

Koro çalışmaları

Bireysel olarak veya küçük gruplar halinde alınan kulak ve vokal eğitimi, koro çalışmasına katılmak isteyen bireylere de avantajlar sağlar. Öğrencinin hedefi iyi bir koroda olmaksa, ön hazırlıklar tamamlanır ve öğrencinin koroda yapabileceği grup / gruplar sahip olduğu seslerin aralığına göre belirlenir.

Şarkı söyleme dersleri ve sanegitimi.com

Sesinizi geliştirmek, müziğe dökmek, doğru nefes almak veya müzisyen veya sanatçı olmak zorunda kalmadan etkili bir şekilde konuşmak istiyorsanız sanegitimi.com adresindeki hedefinize ulaşabilirsiniz.
Sanegitimi.com ile vokal – şarkı söyleme, solfej ve teori derslerine internetin olduğu her yerden erişebilir, Şan Eğitimi uzman ve deneyimli eğitmenlerimizle başarıya hızla ulaşabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

 1. Şan Eğitimi Şan Eğitimi için yorumda bulun

  Şan Eğitimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şan Eğitimi için ilk yorumu yapabilirsin.