Bilgisayar Oyunları Türleri

Bilgisayar Oyunları Türleri Bilgisayar oyunları oynayan insanlar, kendilerini ilgilendiren türü (türü) öğrenir. Daha sonra, satın almadan önce türe uyan seçimlerden geçiyorlar. Ancak, bir aile üyesine veya arkadaşına bilgisayar oyunu vermek isteyen bir kişi, yanlış tip verme riskini en aza indirmek için alıcının oyununu gözlemlemek isteyebilir.

Bilgisayar Oyunları Çeşitleri

Bilgisayar oyun türleri şunlardır: savaş, macera, fantezi, strateji, spor, simülasyonlar ve öğretim. Türlerin tam listesi olmasa da, bu türler ilk onda listelenir. Savaş çoğunlukla erkeklere hitap ediyor. Genellikle şiddet, öfke ve gerçekçi katliam içerirler. Oyun hakkında yaş derecelendirmesi ve ebeveyn yorumları arayın ve özellikle böyle bir oyunu hediye etmeden önce genç bir kişinin ebeveynlerinin onayını alın. Tekrarlı kullanımın tekrarlı öğretimi taklit ettiğini fark edin.

Bir macera oyunu erkeklere veya kızlara hitap edebilir ve korsanlar, gizli ajanlar veya kayıp dünyalarla ilgili filmlerde bulunan macera serilerini takip etme eğilimindedirler. Oyun formunda, filmi izlemek yerine bir macera yaşayın. Bilgisayar Oyunları Türleri Fantezi, sihirbazları, cadıları, ejderhaları, hobileri, zombileri vb. İçeren efsanevi bir ortamda da aynı şeyi yapar. Oyunlar futbol gibi belirli bir sporla uyumludur ve bazen bir oyun oyuncusunun en sevdiği gerçek spor figürünün rolünü oynamasına izin verir.

Bilgisayar Oyunları

Bir simülasyon oyunu, oyuncunun ekipmanı açma ve kullanma deneyimini öğretir ve sağlar. Örneğin, bir Cessna 172 uçağına binme, onu açma ve sonra uçma deneyimini oynayabilirsiniz. Bu simülasyon, oyuncuya uçağın nasıl çalıştırılacağını gerçekçi bir şekilde gösterir ve uçuşu simüle eder. Bir strateji oyunu, oyuncuyu bir dünya (veya fantezi dünyası) senaryosuna dahil etmek için en uzağa gider. Genellikle çevrimiçi oynanan strateji, oyun üreticisinin oyuncuyu yenmek için yapay zeka uygulamak için kullandığı güçlü bilgisayara karşı oynar. Bu türün tamamlanması günler, belki de aylar alır. Oyuncu, durmaya karar verene kadar fikirleri bilgisayarla gerçekçi bir ortamda eşleştirir. Oyun zorlu ve eğlenceli ise oyun bittikten sonra strateji hakkında düşünüyor. Oyuncu yeni teknikleri araştırabilir ve oyun devam ettiğinde bilgisayarı yenmek için bir sonraki hamlesi için bir plan oluşturabilir.

Bir aile üyesine veya arkadaşınıza bir oyun hediyesi vermeden önce bilgisayar oyun türünü oyuncu ile eşleştirin. Birisinin kahramanı olabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Bilgisayar Oyun Türleri Bilgisayar Oyunları Türleri için yorumda bulun

    Bilgisayar Oyunları Türleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bilgisayar Oyunları Türleri için ilk yorumu yapabilirsin.